Inteligentní „smart“ tachograf s GPS funkcí

30.07.2019Všechny novinky

Inteligentní „smart“ tachograf s GPS funkcí

Novinkou roku 2019 v oblasti digitálních tachografů a k tomu se vztahující sociální legislativy (Nařízení 561/2006) je vstup tzv. inteligentních tachografů na trh a vydávání karet II. generace (G2).

Co nám přinese nový inteligentní tachograf?

1. Kontrolní orgány budou moci na dálku bez nutnosti zastavení vozidla stáhnout technická data vozidla a posoudit, zda bude vozidlo podrobeno kontrole.

2. Bude možné kontrolovat hmotnost vozidla jako celek i na nápravu.

3. Tachograf zaznamená GPS polohu vozidla na začátku a konci jízdy + každé 3 hodiny jízdy. Díky tomu se sníží možnost manipulace s tachografem.
Pozor! V žádném případě se nejedná o on-line monitoring vozidla.

Karty řidiče II. generace

Nové karty řidiče nesou označení „G2“ a mohou využívat informace z inteligentních tachografů. Ministerstvo dopravy ČR již tyto karty vydává. Řidič kartu II. generace získá automaticky při žádosti o novou kartu nebo při její obnově. Nové karty jsou kompatibilní i se staršími typy tachografů.
Držitelé starších karet řidiče mohou nadále své karty využívat, a to až do data vypršení platnosti karty. Starší karty řidiče fungují i v novém inteligentním „smart“ tachografu.


O stahování dat z inteligentních tachografů a karet řidiče II. generace se dozvíte v pokračování našeho článku zde.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies