Pracovní rukavice

12.05.2022Všechny novinky

Pracovní rukavice

Pod pojmem pracovní rukavice si každý představí něco jiného. Podle toho, na co je zrovna on používá. Někdo má pracovní rukavice k práci na zahradě, to znamená pro zábavu, jiný zase jako běžnou součást pracovního oděvu. Podívejme se, jaké jsou možnosti ve výběru pracovních rukavic a k čemu jsou jednotlivé druhy vhodné.

Celokožené pracovní rukavice

Rukavice vyrobené kompletně z kůže - hovězí nebo vepřové. Tyto rukavice jsou speciální ve své odolnosti a ochraně rukou. Jsou ideální pro práci se dřevem, protože jejich silnou vrstvou se dostanou ostré části dřeva jen těžko. Výhodou je, že se nimi dá pracovat i ve vlhkém prostředí, protože kůže neztrácí své vlastnosti ani v těchto podmínkách. Celokožené pracovní rukavice jsou vhodné k obsluze zemědělských a stavebních strojů či vysokozdvižných vozíků. Vzhledem k síle materiálu nejsou ideální pro jemnější práce.

Kombinované pracovní rukavice

Dá se říct, že tyto rukavice jsou nejuniverzálnější, protože se hodí k mnoha účelům a mají dlouhou životnost. Díky kožené dlani zaručují bezpečnou ochranu rukou a také přirozenou odolnost. Textilní hřbet zvýší komfort při práci díky vyšší prodyšnosti. Některé kombinované pracovní rukavice už jsou vhodné i na strojírenské, jemnější práce, protože jsou vyrobeny z jemné kozinkové kůže např. rukavice Hobby a proto s nimi budete mít větší cit v rukou. Kombinované rukavice se hodí pro práci pro práci s nákladem, pro stavení práce a pro montérské práce s potřebou většího citu v rukou např. v autoservisech.

pracovní rukavice Hobby

Rukavice pro speciální využití

Protiprořezové pracovní rukavice

Speciální rukavice, které jsou potažené vrstvou polyuretanu odolnému proti proříznutí ostřím. Takové rukavice jsou např. rukavice JULIUS-CITA

Svářečské rukavice

Pro svářeče a ty, co potřebuji vysoce tepelně odolné rukavice Crane, rukavice Merlin, rukavice Sandpiper nebo rukavice Rene.

Antivibrační rukavice

Při práci se stroji se často setkáme s vibracemi, které mohou být pro ruce velmi nepříjemné. Proto je potřeba vibrace tlumit, aby se dalo při manipulaci se strojem vydržet celou směnu. K tomu byly vyvinuty speciální antivibrační rukavice TEMA. Částečně antivibrační jsou kombinované rukavice YEMA.

 

Gumové, latexové, vinylové pracovní rukavice

Gumové rukavice si představí asi každý. Hlavní funkce je odolnost proti vodě, nečistotám a také z hygienických důvodů. Každý si určitě vzpomíná na dobu, kdy takové rukavice nosilo i mnoho lidí, kteří pracovní rukavice běžně ke své práci nepotřebovali. V době covidové byly latexové, vinylové nebo nitrilové rukavice k vidění téměř všude. Dokonce jednu dobu nebyly ani k sehnání. Naštěstí už je v běžném životě využijeme jen minimálně, ale hodí se je mít v každé domácnosti. Mezi nejběžnější "gumové" rukavice řadíme rukavice Starling-Nina. Hodí se třeba na úklid nebo práci se zeleninou. Ruce jsou chráněny od nečistot např. při škrábání brambor, nebo od nežádoucího zabarvení např. od červené řepy, červeného zelí, mrkve nebo dýně Hokkaidó. Pro tyto potřeby se výborně hodí také jednorázové nitrilové rukavice Prime Source, které lze objednat v praktické krabičce balení po 100 ks.

Pro náročnější prostředí jako například práce v chemickém průmyslu doporučujeme silnější a kvalitnější rukavice Grebe, které jsou odolné i vůči různým chemikáliím.

Pletené pracovní rukavice

Pracovní rukavice pletené rozumíme většinou povrstvené nebo máčené v látce, která rukavicím přidává nějakou vlastnost jako například zpevnění, zabrání prokluzování při přenášení křehkých nebo hladkých věcí nebo zaručí přilnavost k materiálu i na mokrém povrchu. Mezi nejoblíbenější patří černé rukavice Bunting Black nebo jejich bílá varianta rukavice Bunting. Jsou vhodně pro jemnější práce. Pro přenášení nákladu se potom hodí rukavice X-Latos, které jsou ještě navíc v neonové barvě, aby byly lépe vidět třeba v provozu a také abyste je lépe nalezli. Pro ještě vyšší odolnost proti poranění i proti prokluzování se hodí hrubší povrstvené rukavice Dick Basic

pracovní pletené máčené rukavice latos

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies