Suché nohy po celý rok

17.09.2018Všechny novinky

Že jsou holínky jen pracovní obuv na zahradu? To už je dávno minulostí. V současnosti můžeme vidět v holínkách v pochmurném počasí kdekoho. Jako moderní a praktický doplněk využívají hlavně ženy a samozřejmě děti. Působením nového trendu bosého obouvání začínají být žádoucí lehké holínky se zateplením i jako zimní varianta dětské obuvi. Nepropustí vodu, jsou odolné vůči teplotám pod bodem mrazu a ještě navíc krásně teplé.

Holínky pro děti

Všichni dobře známe pohled na šťastné děti, které se prochází kalužemi, stříkají vodu kolem sebe a oči jim jen září. Holínky vždy byly, jsou, a budou pro děti možností proběhnout se louží a nečekat na varovné pohledy rodičů, zda náhodou nebudou mít mokré ponožky. V mnoha holínkách je ale chůze poměrně nepohodlná a speciálně pro malé děti nevhodná, zejména na delší trasy. V současném trendu tzv. bosonohého obouvání se tak výrobci snaží, aby byly produkty co nejvíce vhodné pro vyvíjející se dětskou nohu. Od bot se vyžaduje, aby byly lehké, dobře padnoucí a zejména aby nohu v žádném směru neomezovaly. Prostě, aby je člověk na noze prakticky necítil a neměl dojem, že za sebou tahá ocelovou kouli. Pro lidi přirozené chození naboso je ale v dnešním světě dost nebezpečné. Rozsypané sklo, vyteklý olej z aut, ostré kameny a pohyb po tvrdém asfaltovém povrchu tak našim nohám vůbec neprospívá.

Z toho důvodu je ideální zvolit ohebnou, lehkou botu s anatomicky tvarovanou vnitřní stélkou, která historicky přirozenou chůzi na boso simuluje. Mnoho holínek takové vlastnosti nesplňuje, jsou těžké, málo pružné, a tak není vůbec snadné vybrat ty správné. Dětské holínky Demar Mammut jsou naopak velmi blízkou variantou bosému obouvání. Jsou neobvykle lehké, příjemně tvarované a mají úžasně měkkou stélkou. Jejich hlavní výhodou je, že se dají využít i jako teplé zimní boty, které navíc nepropouští vodu. Bezpečně nahradí i klasické sněhule, navíc jsou mnohem lehčí. Díky vložce z pravé ovčí vlny zaručí, že dětské nohy budou celou dobu v teple a v suchu. Materiál boty, odolný kopolymer EVA, je testován pro použití v teplotách až do -30°C a nepropouští vodu, takže s nimi v klidu můžete vyrazit i na hory. Jsou naprosto ideální například do mokrého sněhu. Protiskluzová podrážka zajistí bezpečnou chůzi a reflexní pásek dobrou viditelnost i v pochmurném podzimním počasí.

U dětí je běžné, že jim boty vydrží pár měsíců a noha vyroste. Holínky Mammut je tedy ideální koupit na zimu a jakmile zima skončí, vyndat zateplenou vložku a holínky vesele používat dál. Jsou rázem větší a vydrží dětem klidně opět až do podzimu. Díky čtyřem barevným variantám se navíc jistě trefíte do vkusu jak chlapcům, tak dívkám všech věkových kategorií. Důležité je vybrat správnou velikost, proto prohlédněte tabulku velikostí pro holínky Demar Mammut.

Tabulka velikostí demar mammut

Pokud dáváte přednost holínkám pouze na podzimní období, můžete zvolit variantu barevných holínek se slabší zateplenou vložkou, přičemž vložka je vyhámatelná a lze také využít i bez ní. Pokud máte raději klasiku, nejspíše využijete holínky s pěknými vzory úplně bez zateplení.

Demar Transformer

Barevné holínky pro ženy nebo lehké a praktické pro každého

Lehoučké holínky nabízíme také ve variantě pro dospělé. Dámské holínky Luna a pánské holínky Farmer nebo Univesal. Pro dámy nesmíme zapomenout zmínit i barevné holínky s moderním potiskem, které nemusí být nutně pouhou obuví na zablácené cesty, ale mohou se stát i zajímavým módním doplňkem pro pochůzky po městě v deštivém podzimním počasí.

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím