Vážení zákazníci, v pátek 29.9.2023 bude výdejní místo v Praze UZAVŘENO. Omlouváme se za případné komplikace! Děkujeme za pochopení!
Až do neděle 1.10. dostanete ke každé objednávce nad 200 Kč DÁREK.

Jak vybrat autochladničku?

05.06.2018Všechny novinky

Chystáte se na dovolenou? Cestujete často autem na delší vzdálenosti, nebo jezdíte do přírody či na chatu? Pokud chcete s sebou mít stále čerstvou svačinku a orosené pití, je dobré uvažovat o koupi autochladničky. Vzhledem k tomu, že je na trhu mnoho druhů a výrobců, dovolíme si Vám výběr usnadnit představením jejich vlastností.

Chladicí box, termoelektrická nebo kompresová autochladnička?

Existuje několik druhů autolednic, které mají různé funce, různé výrobce, různé ceny. Nabídka je široká a výběr o to složitější. V čem jsou jejich hlavní rozdíly?


Pasivní chladicí boxy a termotašky

Lidovka. V nejnižší cenové kategorii do 1000 Kč najdeme tzv. pasivní chladicí boxy či termotašky. Jedná se o dvouplášťové boxy či tašky vybavené izolační termofolií. Jejich hlavními výhodami jsou nízká hmotnost, skladnost a nezávislost na elektrické energii. Udržení potravin v chladu probíhá vložením speciálních panelů, které je potřeba předem zamrazit. Nevýhodou je, že oproti aktivním chladničkám udrží potraviny chladné pouze po omezenou dobu.

Výhody a nevýhody

+ nízká cena
+ snadná manipulace
+ není potřeba el. energie
- nechladí, pouze udržuje teplotu
- omezená doba uchování potravin
- menší kapacita

Termoelektrické autochladničky

Zlatá střední cesta. Chladicí účinek tohoto druhu je již více než dostatečný. Nejlepší termoelektrické chladničky jsou schopny udržovat teplotu potravin až o 30 °C nižší než okolní teplota. Oproti kompresorovým jim sice trvá delší dobu, než se vnitřní prostor vychladí, ale jsou mnohem lehčí a dá se tak s nimi daleko snadněji manipulovat. Ty nejmodernější jsou vybaveny regulací chlazení, možností napájení 12V, 24V a 230V nebo úchyty pro připoutání bezpečnostním pásem. Navíc jejich cena oproti kompresorovým je více jak o 50 % nižší, takže pokud pravidelně necestujete do zemí extrémních veder, může být termoelektrická lednička ideální volbou.

Výhody a nevýhody

+ přijatelná cena
+ nízká hmotnost
+ možnosti volby napájení
- delší doba vychlazení
- vyšší spotřeba el. energie
- neumí mrazit


Kompresorové autochladničky

Pro náročné. Kompresorové autolednice vykonávají svou funkci prakticky stejně jako ty, které máme doma v kuchyni. A to konkrétně pohybem chladiva, které je stlačováno a postupně snižuje teplotu. V našem srovnání jsou šampiony v rychlosti chlazení a schopnosti udržet teplotu i při extrémních teplotách v jejich okolí. Jsou tedy ideální zejména do dopravních prostředků, kde mnohdy teplota na slunci překračuje i hodnotu 65°C. Navíc bývají vybaveny pojistkou proti vybití autobaterie a nemusíte se tak obávat, že byste z rozpáleného parkoviště při zapnuté lednici neodjeli. Nevýhodou oproti předchozím je vyšší hmotnost, mohutnější rozměry a řádově jiná cena.

Výhody a nevýhody

+ nejefektivnější chlazení
+ možnost mražení
+ funguje i při extrémních teplotách
- vyšší cena
- vyšší váha
- zabere hodně místa

Finální výběr necháme na vás, ale v jakémkoli případě neuděláte koupi chybu a významně si tak zpříjemníte cestování v horkých dnech.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies