Jak si zpříjemnit cesty kamionem?

21.08.2018Všechny novinky

Řidiči z povolání tráví na cestách daleko více času než doma. Jak si tedy zařídit pracovní prostředí, abychom se cítili dobře i v kabině?

Výbava kabiny nákladního vozu

K pohodlnému cestování, ať už kamionem nebo osobním automobolem, je ideální takové prostředí, které na nás bude dýchat útulností a pomůže dlouhé hodiny za volantem a během přestávek překonat co nejsnáze. Řidiči kamionu můžou svou kabinu zútulnit poměrně v mnoha směrech a tím si své cesty zpříjemnit. Kvalitní, na míru šité autokoberce (ať textilní, kožené nebo gumové) doporučujeme materiálově i barevně sladit s ostatními prvky výbavy, jako jsou potahy palubní desky, odkládací stolky nebo potahy sedadel. Vytvoříme tak kompaktní prostor, ve kterém se budeme cítit opravdu příjemně. Pokud bychom chtěli jít ještě dál vlastní cestou, není problém vybrat pikovanou koženku v metráži a vzhled, tvar a funkčnost výše uvedených výrobků vyladit na míru vlastním potřebám. Nesmíme zapomenout ani na záclonky do kamionu. Ty kromě dekoračních vlastností mají i užitnou funkci - zastínění proti slunci, případně úplné zatemnění na dobu odpočinku. V létě ještě vypomůže sluneční clona, která odkloní aspoň část tepla ze slunečních paprsků. Samozřejmostí je pak i prostěradlo na lůžko přesně na míru vašeho vozidla.

Spotřebiče a další potřeby na cesty

Když už máme vypolstrováno a ustláno, chtělo by to něco dobrého na zub a svlažit hrdlo. V dnešní době je možné využívat všech možných spotřebičů jako v kterékoli domácnosti. Od rychlovarné konvice a kávovaru přes toustovače až po vařiče, ohřívače nápojů a autochladničky. Pro dostatečnou zásobu vody nám pak skvěle poslouží nádrže a kanystry různých velikostí.

Klidná cesta správným směrem

Na trase nás bezpečně povede navigace, a v cíli můžeme relaxovat při sledování televize či DVD přehrávače, ideálně implementované v zařízení s navigací. A že je v kabině málo zásuvek? Není problém, vyberte si z mnoha možných adaptérů a rozbočovačů, případně měničů napětí. V neposlední řadě se hodí kamera do auta, která může pomoci při manipulaci s vozidlem nebo zaznamenává jízdu, a tím může pomoci při vyšetřování dopravních nehod nebo identifikaci při všem dobře známým konfliktům řidičů osobních a nákladních vozů na dálnicích.

Autokamera TrueCam A7S

Oblečení na řízení

Čím ještě docílit ideálního komfortu na dlouhých cestách? Přece pohodlným oblečením a obuví vhodnou na řízení. V naší nabídce naleznete veškeré pracovní a reflexní oděvy doslova od hlavy až k patě, vhodné jak do teplého počasí, tak i na zimu. Co se obuvi týká, vybrat si můžete jak prodyšné či perforované boty, tak i plně uzavřené, či vybavené ocelovou špičkou nebo kevlarovou podrážkou splňující i nejnáročnější požadavky na bezpečnost práce. A samozřejmě nesmíme zapomenout na zimní varianty pracovních bot. Z oblečení nesmíme zapomenout na bezpečnost na silnicích a doporučit využívání reflexních oděvů.

Nadrámec povinné výbavy

Závěrem bychom rádi zmínili i povinnou výbavu. Nehoda není náhoda, jak se říká, proto je dobré být připraven na všechny krizové situace. Nad rámec povinných položek je vhodné mít sebou i kvalitní hasicí přístroj, násobič utahovacího momentu, vzduchovou pistoli či různé čističe, odrezovače a pracovní rukavice.

Nevíte si rady s výběrem vhodného produktu přímo pro vaše vozidlo? Neváhejte nás kontaktovat telefonicky či emailem, rádi vám pomůžeme zvolit ideální variantu.

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím