Vážení zákazníci, pražskou pobočku Truckmall jsme přestěhovali do vedlejší ulice U Trati 52, Praha 10. Těšíme se na Vás v novém!

Blog

Stahování dat ze „smart“ tachografů a karet řidičů 2G


Stahování dat ze „smart“ tachografů a karet řidičů 2G Pořídili jste si nové auto s inteligentním tachografem a nemáte kompatibilní stahovací zařízení nebo program, který vyhodnocuje data ze „smart“ tachografů? Program Tagra.eu a stahovací zařízení Download Box II S a Download Box Remote jsou připraveny na data z nových inteligentních tachografů i karet řidičů II. generace.


Datum zveřejnění: 26.08.2019 ČÍST CELÉInteligentní „smart“ tachograf s GPS funkcí


Inteligentní „smart“ tachograf s GPS funkcí Novinkou roku 2019 v oblasti digitálních tachografů a k tomu se vztahující sociální legislativy (Nařízení 561/2006) je vstup tzv. inteligentních tachografů na trh a vydávání karet II. generace (G2).


Datum zveřejnění: 30.07.2019 ČÍST CELÉSuché nohy po celý rok


Suché nohy po celý rok Že jsou holínky jen pracovní obuv na zahradu? To už je dávno minulostí. V současnosti můžeme vidět v holínkách v pochmurném počasí kdekoho. Jako moderní a praktický doplněk využívají hlavně ženy a samozřejmě děti. Působením nového trendu bosého obouvání začínají být žádoucí lehké holínky se zateplením i jako zimní varianta dětské obuvi. Nepropustí vodu, jsou odolné vůči teplotám pod bodem mrazu a ještě navíc krásně teplé.


Datum zveřejnění: 17.09.2018 ČÍST CELÉJak si zpříjemnit cesty kamionem?


Jak si zpříjemnit cesty kamionem? Řidiči z povolání tráví na cestách daleko více času než doma. Jak si tedy zařídit pracovní prostředí, abychom se cítili dobře i v kabině?


Datum zveřejnění: 21.08.2018 ČÍST CELÉZákladní pravidla jízdy a odpočinku dle předpisů 561/AETR


Základní pravidla jízdy a odpočinku dle předpisů 561/AETR Pokud nevíte nebo si neste jisti povinnými přestávkami v průběhu jízdy kamionem, využijte našeho stručného výpisu povinností plynoucích z Nařízení EU a EK 561/2006.


Datum zveřejnění: 12.07.2018 ČÍST CELÉJak vybrat autochladničku?


Jak vybrat autochladničku? Chystáte se na dovolenou? Cestujete často autem na delší vzdálenosti, nebo jezdíte do přírody či na chatu? Pokud chcete s sebou mít stále čerstvou svačinku a orosené pití, je dobré uvažovat o koupi autochladničky. Vzhledem k tomu, že je na trhu mnoho druhů a výrobců, dovolíme si Vám výběr usnadnit představením jejich vlastností.


Datum zveřejnění: 05.06.2018 ČÍST CELÉZákladní informace k používaní digitálních tachografů


Základní informace k používaní digitálních tachografů Co vše dobré vědět, pokud chcete stahovat data z tachografu? Od roku 2006 jsou v nových vozidlech nad 3,5 t montovány digitální tachografy. Dali jsme dohromady důležité body, co to vlastně znamená pro majitele nebo provozovatele těchto vozidel.


Datum zveřejnění: 26.04.2018 ČÍST CELÉJarní očista


Jarní očista Také je vaše auto po zimě „unavené“? Tak to si jistě zaslouží jarní servis, dokonalé umytí a třeba i vyčištění a dezinfekci interiéru. Díky kvalitní a cenově dostupné autokosmetice od www.truckmall.cz můžete začít již dnes. Kromě aplikace autokosmetiky doporučujeme jednou za čas auto detailně vyčistit například párou.


Datum zveřejnění: 27.03.2018 ČÍST CELÉJak vybavit svou kabinu, abyste se tam cítili jako doma?


Jak vybavit svou kabinu, abyste se tam cítili jako doma? Víte, že můžete své auto vylepšit, abyste se tam cítili skoro "jako doma"? Existuje mnoho možností, ale základem jsou záclonky. Hodí se do kamionu i do dodávky. Při doplnění o stejně barevné koberce a další výbavu, budete mít ve svém voze jako v oblíbeném pokoji.


Datum zveřejnění: 07.03.2018 ČÍST CELÉZnáte oleje Dexoll?


Znáte oleje Dexoll? Chtěli bychom vám představit německou značku olejů Dexoll. Tyto oleje byly vyvinuty podle nejlepších vlastností, které jsou pro oleje do osobních i nákladních aut potřeba. Oleje Dexoll se snaží pokrýt celou škálu nejpoužívanějších olejů do většiny aut a to za dostupné ceny opravdu pro každého.


Datum zveřejnění: 23.02.2018 ČÍST CELÉSlevový poukaz až na 500 Kč k nákupu programu TAGRA


Slevový poukaz až na 500 Kč k nákupu programu TAGRA Zaznamenali jste naši nabídku k nákupu vybraných programů TAGRA.eu nebo stahovacích zařízení? Akci jsme prodloužili, a to ještě do 15. 1. 2018! Sleva na nákup v e-shopu TRUCKMALL až 500 Kč!


Datum zveřejnění: 10.01.2018 ČÍST CELÉDálkové stahování dat z tachografu a karet řidičů


Dálkové stahování dat z tachografu a karet řidičů Už jste slyšeli o revoluční novince v dálkovém stahování dat z tachografu a karet řidičů přímo do programu TAGRA.eu? Novinkou je Donwload Box Remote, který vám ušetří čas a starosti.


Datum zveřejnění: 27.11.2017 ČÍST CELÉAutomatické hasicí zařízení do auta


Automatické hasicí zařízení do auta Že do auta patří hasicí přístroj, to už víme. Ale že existuje automatické hasicí zařízení bez nutnosti obsluhy? Pojďme si ho představit.


Datum zveřejnění: 18.08.2017 ČÍST CELÉJak správně převážet náklad


Jak správně převážet náklad Chystáte se na dovolenou ale kufr automobilu už vám praská ve švech? Nemáte dostatek úložného prostoru a nevíte si rady s upevněním nákladu?


Datum zveřejnění: 02.08.2017 ČÍST CELÉNavigace, se kterou se neztratíte


Navigace, se kterou se neztratíte Cestování k létu prostě patří a né všechny cesty musí nutně vést do Říma. Jak se vyhnout časově náročným úsekům, neztratit se a mít oči stále na stopkách?


Datum zveřejnění: 26.07.2017 ČÍST CELÉJak bojovat s letními teplotami na cestách


Jak bojovat s letními teplotami na cestách Tropické letní počasí bývá pro většinu řidičů nepříjemnou záležitostí. Teploty atakující hranici třicítky dělají z automobilu doslova peklo. Jak chránit sebe i své vozidlo?


Datum zveřejnění: 10.07.2017 ČÍST CELÉPříprava vozidla na dovolenou


Příprava vozidla na dovolenou Letní dovolená je příjemným zpestřením roku pro všechny z nás. Před zaslouženým odpočinkem však musíme věnovat nějaký ten čas i poctivé přípravě. Máte už sbaleno? A co vaše auto? Taky jste mu poskytli prvotřídní péči a sbalili povinnou výbavu?


Datum zveřejnění: 02.07.2017 ČÍST CELÉDítě na motorce? Ano, ale..


Dítě na motorce? Ano, ale.. Milí motorkáři, nadcházející období prázdnin je ideálním časem k provětrání vaší "společnice", ale i k zabavení vašich potomků. Co když se k vám chce na menší projížďku připojit i vaše ratolest? Znáte to, ty roztomilé prosebné výrazy, které říkají: „Tati, já chci taky!“ Srdce říká ano, ale rozum by měl v tomto případě zasáhnout.


Datum zveřejnění: 15.06.2017 ČÍST CELÉChcete jet? Pak musíte mazat


Chcete jet? Pak musíte mazat Ono známé "kdo maže ten jede" má v tomto případě opravdu silný význam. Musíte však efektivně mazat určená místa a ne že budete namazaní převážně pouze vy. Jedním z takových míst je například řetěz na motorce. Rady zkušených motorkářů se však liší.


Datum zveřejnění: 28.04.2017 ČÍST CELÉJak obstarat svou milovanou po zimě - motorky


Jak obstarat svou milovanou po zimě - motorky Teploty už se drží výrazně nad nulou, slunce nás také těší svou přítomností a vše se pomalu probouzí k životu. Pro někoho je jaro čas procházek přírodou, někdo se zase celou zimu třásl na projížďku na dvou kolech.


Datum zveřejnění: 05.04.2017 ČÍST CELÉPár kroků k nastartování auta přes kabely


Pár kroků k nastartování auta přes kabely Ten pocit, když přijdete k autu a nic se neděje. Nebo už se slavnostně doškrábete přes vrstvy sněhu a ledu dovnitř, ale auto nastartovat nejde. V zimě vcelku běžná praxe, obzvlášť u starších vozů. V takových případech vás vysvobodí buďto zázrak z nebe nebo startovací kabely a ochotný člověk s nastartovaným autem.


Datum zveřejnění: 08.02.2017 ČÍST CELÉStatistiky nehodovosti za rok 2016


Statistiky nehodovosti za rok 2016 Uvedená čísla jsou aktuální v období leden 2016 až listopad 2016. Statistiky mluví jasně. V posledních letech počet úmrtí však stále klesá. Jaký je stav nehodovosti na českých silnicích k listopadu 2016?


Datum zveřejnění: 31.01.2017 ČÍST CELÉDálniční známky pro rok 2017


Dálniční známky pro rok 2017 Nic se nemění, papírová samolepka zůstává. I tento rok nás významné změny v systému poplatků za jízdu po dálnici nečekají. Už od 1.12.2016 si můžete novou známku obstarat i vy.


Datum zveřejnění: 31.01.2017 ČÍST CELÉZůstaňte v teple i během zimního období


Zůstaňte v teple i během zimního období Pokud vás nehřeje mládí a ani láska k vlasti, zkuste se aspoň pořádně zabalit do teplého zimního oblečení. Dokonce ani při práci venku v mínusových teplotách nemusíte mrznout. V zimě je třeba své tělo správně chránit vhodným oblečením. Kombinace sandály a ponožky nebude jistě to pravé.


Datum zveřejnění: 31.01.2017 ČÍST CELÉZamrzlé auto nebo socha z ledu?


Zamrzlé auto nebo socha z ledu? Kdy jindy psát o sněhu a mrazu, než na Svatého Martina, který by měl podle všeho přivézt první sněhovou nadílku. Nicméně, já osobně jsem si škrábání oken už užila, a to i bez jeho příjezdu. A kdo nemá na škrábání nějakého svého Martina doma, tomu by se mohla hodit některá z těchto vychytávek.


Datum zveřejnění: 31.01.2017 ČÍST CELÉPotrénujte nasazování sněhových řetězů


Potrénujte nasazování sněhových řetězů Sněhové řetězy jsou spíše doplňkem povinné výbavy, než jeho základní složkou. Zvyšují přilnavost a snižují riziko smyku na sněhové či ledové přikrývce. V horských oblastech jistě součástí kufrů mnoha obyvatel. Jaké jsou výhody a nevýhody?


Datum zveřejnění: 31.01.2017 ČÍST CELÉTaste škrabky a lopaty


Taste škrabky a lopaty A už se to opět blíží. Vstávání do práce, kdy to venku v 6:30 vypadá, že kohout bude ještě hodně dlouho spát. K tomu vyrazit z domu raději tak o dva dny dříve, aby člověk stihl díky zamrzlému a studenému autu vůbec dojet do práce včas.


Datum zveřejnění: 31.01.2017 ČÍST CELÉNejvíce prý autobaterie trpí v horku


Nejvíce prý autobaterie trpí v horku Životnost autobaterie dostává v zimě pěkně zabrat. Odborníci tvrdí, že největším náporem pro auto jsou řidiči krátkých ranních vzdáleností, kteří si na těch 10 kilometrů cesty do práce pustí vyhřívání sedadel a topení pěkně naplno.


Datum zveřejnění: 31.01.2017 ČÍST CELÉZimní pneumatiky bezpodmínečně ano či ne?


Zimní pneumatiky bezpodmínečně ano či ne? Bezpečnost, kterou zajišťují správné pneumatiky během zimního provozu, si většina z nás ani neuvědomuje. Zachránily jistě už nejeden lidský život.


Datum zveřejnění: 27.01.2017 ČÍST CELÉPracovní rukavice


Pracovní rukavice Ať už využíváte pracovní rukavice k výkonu své profese či pouze při víkendovém kutění, je třeba myslet vždy na ochranu svých rukou. Obzvlášť při práci s nebezpečným materiálem, který by mohl nenávratně poškodit Vaši pokožku.


Datum zveřejnění: 27.01.2017 ČÍST CELÉProč nepodceňovat pracovní oděvy


Proč nepodceňovat pracovní oděvy Pracovní ochranné pomůcky jsou nezbytnou součástí celé řady profesí a často je pracovní oděv povinný. Nejen, že nás zařazuje do profesní škatulky, ale hlavně má pracovní oděv praktickou a ochrannou funkci.


Datum zveřejnění: 25.01.2017 ČÍST CELÉPrůmyslové utěrky - pomocník k nezaplacení


Průmyslové utěrky - pomocník k nezaplacení Jak Vám průmyslové utěrky usnadní práci, jaké jsou jejich druhy a jak je správně vybrat. V čem tkví výhody a nevýhody textilních a netextilních utěrek.


Datum zveřejnění: 25.01.2017 ČÍST CELÉJak se dostat do zamrzlého auta?


Jak se dostat do zamrzlého auta? Možná trochu bizarní otázka, když letošní prosincové počasí připomíná spíše jaro, nicméně prevence je vždy lepší než řešení nepříjemných následků. Obecně se v tomto ohledu dá říci, že štěstí bude přát pouze připraveným, bez chemických či mechanických pomocníků se pravděpodobně neobejdete.


Datum zveřejnění: 25.01.2017 ČÍST CELÉJak postupovat při dopravní nehodě


Jak postupovat při dopravní nehodě Účastníkem dopravní nehody se může stát každý z nás. Stresová situace může negativně ovlivnit naše racionální uvažování, je tedy dobré se na tento případ raději v předstihu připravit. Zde je 15 kroků, jak postupovat při dopravní nehodě.


Datum zveřejnění: 23.01.2017 ČÍST CELÉHasicí přístroj v autě - ano či ne?


Hasicí přístroj v autě - ano či ne? Otázka, kterou řešilo pravděpodobně již mnoho řidičů. Ti, kteří měli s požárem ve vozidle jakoukoliv zkušenost, vám odpoví jasně - ano.


Datum zveřejnění: 23.01.2017 ČÍST CELÉPříprava auta na zimu - na co se zaměřit?


Příprava auta na zimu - na co se zaměřit? Zima je již za dveřmi, neměli bychom tedy zapomenout na přípravu našich vozidel. Na co konkrétně se zaměřit se dočtete v našem článku.


Datum zveřejnění: 20.01.2017 ČÍST CELÉJak motorový olej vybrat?


Jak motorový olej vybrat? Jak se vyznat v široké nabídce motorových olejů a vybrat takový, který je nejvhodnější pro Váš vůz? Čtěte náš článek.


Datum zveřejnění: 20.01.2017 ČÍST CELÉDigitální tachograf: povinnosti, rady a tipy


Digitální tachograf: povinnosti, rady a tipy Shrnuli jsme pro Vás praktické tipy a rady ke správnému používání digitálních tachografů. Přečtěte si více.


Datum zveřejnění: 19.01.2017 ČÍST CELÉŠiroký sortiment produktů pro řidiče nově v našem e-shopu


Široký sortiment produktů pro řidiče nově v našem e-shopu Víme, kolik tráví řidiči kamionů a autobusů ve svých vozech času. Proto jsme rozšířili náš sortiment o praktické produkty pro řidiče.


Datum zveřejnění: 19.01.2017 ČÍST CELÉAutolékárničky


Autolékárničky POZOR! Jako každý rok končí životnost některých autolékárniček.


Datum zveřejnění: 19.01.2017 ČÍST CELÉUpevnění nákladu


Upevnění nákladu Dbejte dostatečně na bezpečnou jízdu pro Vás i ostatní účastníky provozu. Uvádíme základní pravidla pro upevnění nákladu.


Datum zveřejnění: 19.01.2017 ČÍST CELÉV čem Vám digitální tachograf usnadní práci?


V čem Vám digitální tachograf usnadní práci? Jedná se o záznamové zařízení, které sleduje činnosti řidičů s ohledem na čas. Jaké výhody Vám přinese digitální tachograf společně se svým příslušenstvím?


Datum zveřejnění: 19.01.2017 ČÍST CELÉOBJEVUJTE NAŠE VÝHODY

 

 • Jsme rychlí

  zboží skladem
  odesíláme ihned

 • Jsme moderní

  akceptujeme platby
  bankovními kartami

 • Jsme akční

  pří nákupu nad 5 000 Kč
  doprava zdarma

 • Jsme pohotoví

  90 % veškerého
  zboží máme skladem

AKTUALITYStahování dat ze „smart“ tachografů do programu TAGRA.eu

Stahování dat ze „smart“ tachografů do programu TAGRA.eu

Pořídili jste si nové auto s inteligentním tachografem a nemáte kompatibilní stahovací zařízení nebo program, který vyhodnocuje data ze „smart“…Základní pravidla jízdy a odpočinku dle předpisů 561/AETR

Základní pravidla jízdy a odpočinku dle předpisů 561/AETR

Pokud nevíte nebo si neste jisti povinnými přestávkami v průběhu jízdy…Výhodné ceny pro registrové zákazníky

Výhodné ceny pro registrové zákazníky

Chyťte si svou slevu. Vytvořte si svůj účet na e-shopu Truckmall.cz a po přihlášení uvidíte, jaké ceny jsme pro připravili. Přesvědčte se sami!Dálkové stahování dat z tachografu a karet řidičů

Dálkové stahování dat z tachografu a karet řidičů

Už jste slyšeli o revoluční novince v dálkovém stahování dat z tachografu a karet řidičů přímo do programu TAGRA.eu? Novinkou je Donwload Box…

ARCHIV AKTUALIT